Школа ГО-а

У школи „Свети сава“ је 17. јануара 2016. започела са радом секција „Развијај вијуге - играј ГО!“ Секцију води наставница математике Мирјана Рашић Митић, а чланови секције су ученици петог разреда. Током рада ове секције, наши ученици ће завршити школу играња гоа-а. Го је стара кинеска мисаона игра. Стара је око 4000 година и најстарија је позната мисаона игра на свету. Ова игра помаже развијање логичког мишљења, негује стрпљење, помаже у развоју стратегијског мишљења. Одржавање ове секције су помогли чланови го клуба ПроГо из Ниша Жељко Веселиновић и Младен Лилић који су ученике упознали са основним правилима и донели гарнитуре које ће послужити за рад секције. Имамо у плану одржавање турнира, одлазак на такмичења и још пуно тога. Важно је рећи да су деца ово прихватила са одушевљењем, па чак и суботом долазе у школу, како би играли ову занимљиву игру. Школа за го ће наставити са радом и током зимског распуста.