eTwinning пројекти

ОШ „Свети Сава“ активно учествује у домаћим и међународним пројектима платформе eTwinning, дела програма Еразмус+.
У школској 2016/2017. години одељење VI-1 је са наставницом Мирјаном Рашић Митић учествовало у пројекту „Златна правила лепог понашања“, чији су циљеви били промоција лепог понашања, подстицање одговорности ученика и поштовања других у свакодневном животу, али и развијање креативности, ИКТ вештина и познавања страних језика.
Ове школске године део смо два међународна пројекта. Са наставницом Мирјаном Рашић Митић, а уз помоћ психолога Мирјане Радојевић и наставнице ликовног васпитања Милене Раковић Милошевић, ученици VII разреда учествују у пројекту „Sparks“. Септембра 2015. године светски лидери су саставили списак 17 глобалних циљева за одрживи развој, а њиховим остварењем би се до 2030. године окончало екстремно сиромаштво, као и неједнакости у друштву, и ублажиле би се климатске промене. Овим пројектом желимо да освестимо ученике и локалну заједницу о значају ове теме те и да учинимо нешто конкретно по том питању.
Ученици VI разреда учествују у пројекту под називом „Advent und Weihnachten bei uns“. Основна замисао је да ученици на немачком језику представе божићне обичаје у својој земљи, да се упознају са обичајима других земаља и да на тај начин негују поштовање према својој и туђим културама, при чему би развили и ИКТ вештине и знање страног језика. У оквиру пројекта смо представили себе, своју школу и српске божићне обичаје, фотографисали „новогодишњи и божићни дух“ у нашем граду, израдили и послали новогодишње честитке и певали божићне песме на немачком језику.

Ученици петог разреда и чланови ђачког парламента учествују у међународном пројекту Sparks (Искре) који води наставница Мирјана Рашић Митић. Кроз овај пројекат ученици развијају свест о глобалним циљевима одрживог развоја. Тренутно радимо на прва два циља: Укидање сиромаштва и Укидање глади. Као резултат рада на пројекту,остварена је новогодишња акција сакупљања топле одеће и обуће којом ће бити дараована сиромашна деца из наше школе и из дома за децу без родитељског старања. Све похвалае деци за ангажовање на овом пројекту и хуманост коју су том приликом исказали!