ШКОЛСКА ВИДЕО ПРОДУКЦИЈА И КИНО-ФОТО РАДИОНИЦА

У данашње време у школи се сталнo примећује оскудица наставних средстава и наставник се често суочава са тешкоћама код обраде појединих наставних јединица.Ученици боље и брже усвајају одређена знања применом адекватних наставних средства. Филм и фотографија у савременој пракси су веома добра решења и могућност да се поједини садржаји усвоје.

Захваљујући ентузијазму наших наставника и ученика деведесетих година прошлог века у школи је покренут рад мале филмске радионице која је најпре радила у оквиру сниматељске кино-фото и еколошке секције. Школа је набавила скромну технику помоћу које су наставници са својим ученицима израђивали кратке документарне наставно-образовне филмове и фото презентације. Интересовање међу ученицима за овакву врсту креативног рада и едукације било је невероватно велико. Оно што је израђивано у малој школској филмској радионици, приказивано је на пројекцијама у великој сали пред целим разредима од неколико стотина ученика.

Наредних година продукти рада ученика и наставника били су све озбиљнији, па су ти материјали коришћени и у настави појединих предмета.Њихова употреба у пракси дала је изузетне резултате јер су подстицана ученичка интересовања помоћу којих су брже и боље долазили до знања. ОШ „Свети Сава“ постала је препознатљива по својим креативним достигнућима и ентузијазму својих наставника и ученика.