Социјалне мреже :

Историјат

ОШ „Свети Сава“ започела је са радом 1980. године. По расположивом простору и капацитету највећа је у нишком региону и једна од највећих у Србији. Пројектована је да буде једна од првих школа у тадашњој Југославији за усавршавање наставника и иновације у настави. Грађевински пројекат израдила је Љиљана Давидовић, а педагошки пројекат тим стручњака на челу са проф. др Милутином Ђорђевићем.

#

Галерија

Пројекат нуди многа функционална решења за савремену организацију наставе, која су и данас актуелна, као што је школски простор рађен по систему блоковских макројединица. Конструкција школске зграде рађена је по високим европским стандардима. Локација школе је централна градска, школа поседује школско двориште велике површине, а у непосредној близини је и Центра за усавршавање наставника.

Учионички и кабинетски систем наставе нуди нова решења својом флексибилношћу и мобилношћу. Учионице и кабинети са припремним просторијама омогућавају групни и индивидуални рад ученика, припремање наставника и смештај учила и радног материјала. Учионице и кабинети за старије разреде налазе се углавном на првом спрату школске зграде, а блоком А и Б подељени су на кабинете друштвено-језичког и природно-математичког смера. Ови кабинети опремљени су најсавременијим наставним средствима. Ту је и савремено организовани простор за рад стручних сарадника и здравствене службе.

#

У једном делу школског простора налази се спортски комплекс који чине фискултурна сала, сала за корективну гимнастику и свлачионице. Изграђени су и терени за мале спортове. У плану је и обогаћивање зелене површине.

Школа поседује и велику свечану салу за друштвене и друге образовно-васпитне активности ученика, за едукацију родитеља и организацију разних свечаности, просторије за продужени боравак са школском кухињом, као и школску библиотеку са медијатеком. У школи је развијан систем мултимедијалних јединица, који чине школски разглас, интерна телевизија, обиље најсавременијих техничких средстава. У приземљу зграде налазе се и просторије за школску управу и административне послове. Цео објекат обезбеђен је видео надзором и алармним системом.

У савремено опремљеној учионици за информатику наши ученици се стално усавршавају за рад на рачунарима.

На самом почетку рада школа је имала око 2000 ученика јер је прилив становништва био велики због изградње околних стамбених зграда. За рад и извођење наставе и ваннаставних активности пажљиво су бирани најбољи и најспособнији кадрови. После неколико година рада постигнути су изванредни резултати на свим пољима, тако да је ова школа избила у сам врх не само на територији општине већ и шире.