Сајам књига у ОШ "Свети Сава"

Још једна у низу креативних и лепих активности у Основној школи „Свети Сава“ која је обележила Вукову недељу. Мали дечији сајам књига који су осмислили учитељи и наставници ове нишке школе, увеселио је ученике. Све ово организовано је у циљу да ученици схвате колики значај има читање у њиховом животу.

"Читање добија на значају са поласком детета у школу и пратиће га током целог живота а ово је прилика да се деца друже и причају уз књиге." каже за Нишке Вести Виолета Михаиловић, логопед школе.

Циљ школе јесте да негује креативност, проширује знање, обогати речник деце кроз читање, да се упозна са читалачким интересовањима деце и да их мотивише да заволе читање.

Основна школа „Свети Сава“ кроз разне читалачке радионице олакшава деци која имају отпор према читању.

Школи је важно да чује мишљење ученика о читању, дружењу и размени знања, искуства и начинима како уче и исказују своје знање, какве успехе постижу и да ли су задовољни оним што су постигли.

(извор: http://niskevesti.rs/index.php/drustvo/item/6387-sajam-knjiga-u-os-sveti-sava#.VjzIqVcIuwM.facebook)