Представа на енглеском језику 2014. године

Ученици школе „Свети Сава“ награђени за најбољу представу

Представа „Модерна Пепељуга“ ученика ОШ „Свети Сава“ награђена је на Фестивалу позоришта на енглеском језику у Новом Саду, а након тога , за ученике и пријатеље школе, изведена у Позоришту лутака у Нишу.

„Модерну Пепељугу“ на енглеском језику одиграли су ученици 8. разреда ОШ „Свети Сава“. Популарну бајку, на оригиналан и креативан начин, приближили су новим генерацијама, док су радећи на представи имали прилику да усаврше стечено знање енглеског језика.

На Фестивалу позоришта на енглеском језику у Новом Саду, који је одржан крајем 2013. године, „Модерна Пепељуга“ освојила је награде у свих пет категорија - за женску улогу, сценографију, костиме, режију и представу у целини.

Режију за представу „Модерна Пепељуга“ потписују професорке енглеског језика Јелена Врачар и Драгана Крстић, док су сценографију и костиме израдиле њихове колеге. Иначе, ОШ „Свети Сава“ једина је школа из овог дела Србије која је учествовала на Фестивалу у Новом Саду, на коме је и претходних година имала запажене наступе.